اخبار

ماجراجویی جدید آمازون این بار با اینترنت ماهواره‌ای

به گزارش دیلی میل، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به آمازون اجازه داده تا با بودجه ۱۰ میلیارد دلاری یک خوشه ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار دهد. با توجه به ماهیتی که این طرح دارد، می‌توان آن را به عنوان رقیبی برای پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک که متعلق به الون ماسک است، دانست.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت جف بزوس می‌تواند سیستم (کوییپر) را که شامل ۳ هزار و ۲۳۶ ماهواره اینترنتی است، توسعه دهد. در این پروژه ماهواره‌های اینترنتی با سه ارتفاع مختلف از زمین ارسال می‌شود. شرکت آمازون ادعا کرده که با ارسال ۵۸۷ ماهواره به مدار زمین می‌تواند سرویس اینترنت را برای مشتریان خود فراهم کند. این در حالی است که پروژه ماهواره‌ای استارلینک برای آغاز سرویس رسانی حداقل به ۶۰۰ ماهواره در مدار زمین نیاز خواهد داشت.

آمازون مدعی است که این پروژه چند میلیارد دلاری علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی در آمریکا، اینترنت پر سرعت برای تمام نقاط دورافتاده و در حدود ۹۵ درصد از جمعیت جهان را فراهم خواهد کرد. شرکت آمازون نخستین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی طرح خود برای ایجاد سیستم کوییپر را اعلام کرد، اما تاایییدیه کمیسیون فدرال ارتباطات امسال به آمازون اعطا شد.

0 0 رای
رأی دهی به آمازونیا
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments