قصه شروع کار ما

درباره آمازونیا​

شرکت آمازونیا اولین و تنها شرکت دانش بنیان ایران در زمینه نشر آثار نویسندگان ایرانی در بازارهای بین المللی کتاب در جهان است. تیم ما نشر کتاب‌های نویسندگان از طریق برترین برندهای چاپ و نشر کتاب مثل آمازون، بارنز اند نوبل، گوگل بوک و … انجام می‌دهد.
شرکت آمازونیا کتاب‌های نویسندگان را بدون واسطه در این بازارهای جهانی قرار می‌دهد و حق تالیف آن‌ها را در ایران به دلار یا تومان پرداخت می‌کند. چاپ و نشر کتاب‌ها به صورت کاملا قانونی انجام می‌شود و آثار نویسندگان را در معرض دید 670 میلیون مخاطب در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.
خدماتی مانند اخذ کپی رایت، تاییدیه حقوقی از کنوانسیون بین المللی برن سوئیس، چاپ کتاب فارسی در داخل کتابخوان‌ترین کشورهای دنیا مثل کانادا، آمریکا، ژاپن، فرانسه، آلمان، ایتالیا و … از طریق وب سایت آمازونیا انجام می‌گیرد.
نشر کتاب از طریق وب سایت آمازونیا با وجود تحریم‌های وارد شده به ایران بدون هیچ گونه واسطه‌ای و کاملا مستقیم انجام می‌شود. با نشر کتاب از طریق انتشارات‌‌های بین المللی نویسندگان می‌توانند کتاب خود را در تعداد نامحدودی چاپ کنند.
تیم ما تمامی مراحل چاپ کتاب را با استناد به قوانین حقوق بین الملل انجام می‌دهد که این حق را به نویسندگان می‌دهد که بتوانند فارغ از هرگونه تحریمی نسبت به چاپ کتاب خود در سراسر جهان اقدام کنند.

1395 شمسی

شروع به نوشتن

سال 1395 بود که قصد کردم مجموعه‌ای از داستان‌های برگزیده مثنوی مولوی را به نثر درآوردم و آن را در کشورهای مختلف چاپ و منتشر کنم. مولانا در جهان غرب، رهبر معنوی انسان‌ها بود. پس من هم با اشتیاق کامل شروع به نوشتن و ترجمه آن کردم.
1395 شمسی

1396 شمسی

محرومیت نویسندگان ایران

پس از به اتمام رساندن ترجمه با کمک دکتر مفیدی از پیشکسوتان هنر ترجمه و مقیم کشور مراکش، شروع به طراحی جلد کردم و تصاویر داخل کتاب را هم تهیه کردم. لحظه شگفت انگیزی بود. اولین کتاب زندگیم آماده چاپ بود. اما برترین شرکت نشر کتاب در جهان یعنی آمازون، بر طبق قوانین مصوب کنگره آمریکا، اجازه نشر آثار نویسندگان ایرانی مقیم در ایران را نمی‌داد. سد بزرگ تحریم ها!
1396 شمسی

1397 شمسی​

چکار باید می کردم؟

دو راه بیشتر نداشتم. یا باید شکست را قبول می‌کردم و مایوس از رسیدن به بزرگ‌ترین رویای زندگیم می‌شدم یا اینکه از پای نمی‌نشستم و با تمام وجودم تلاش می‌کردم. راه دوم را انتخاب کردم و شروع به تحقیق در خصوص قوانین حقوقی بین‌الملل کردم. صادقانه بگویم، در ابتدا بسیار ترسناک و ناشدنی به نظر می‌آمد. اما در آخر پس از دو سال تلاش مستمر و با استفاده از حقوق مربوط به نویسندگان که این حق را برای تمامی نویسندگان جهان فراهم می‌کرد تا بتوانند فارغ از کشوری که در آن زندگی می‌کنند آثار خود را به دست تمامی مردم جهان برسانند، راه نفوذ به بازارهای جهانی کتاب را بدست آوردم.
1397 شمسی​

1397 شمسی تا به امروز

لذت پیروزی

نه تنها برای خودم، بلکه برای همه کسانی که ناظر این سخت کوشی و پیگیری مستمر روزها و ماه‌های من بودند، باور کردنی نبود که کتابم در صفحه آمازون و در 13 مرکز اصلی آمازون در جهان چاپ و منتشر شد. موفقیتی که برای اولین بار در کشور عزیز و سربلندم ایران رخ می‌داد و مایه مباهات همگی هموطنانم شد. امروز با در اختیار دادن این راهکارها، این خدمت را به نویسندگان میهنم ارائه می‌کنم تا آن‌ها هم بتوانند آثار خودشان را بدست مردم جهان برسانند.
1397 شمسی تا به امروز
به بالای صفحه بردن